Objavte krásu tradičných podujatí

Kam na dovolenkuKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistiku

Pestrý september bohatý na podujatia ponúka zámok Schloss Hof

Neďaleko slovenských hraníc sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších diel baroka. Na tomto unikátnom mieste sa snúbi fascinujúca história s atraktívnou ponukou podujatí.

Stále živé remeslá

12. a 13. septembra v autentických dielňach malebného zámockého areálu Schloss Hof „ožijú" tradičné remeslá. Festival umeleckých remesiel, ktorý sa ponesie v duchu tradícií, návštevníkom priblíži jedinečnosť a autentickosť ľudového umenia a pripomenie hodnotu kultúrneho bohatstva. Desiatky stánkov ponúknu bohatý sortiment ručne vyrobených unikátov i kulinárskych špecialít. V pôvodných remeselníckych dielňach máte možnosť obdivovať tradičné remeslá, ktoré kedysi živili celé rodiny. Včelárstvo, sústružníctvo, umelecké kováčstvo, umenie sieťotlače či brúsenie drahokamov – o pútavú cestu do sveta remesiel je postarané.

Deň pre slovenských návštevníkov

15. septembra má zámok Schloss Hof pripravený pre slovenských návštevníkov špeciálny program, ktorý poteší veľkých i malých. Prehliadky v slovenskom jazyku pre deti i dospelých, jazdy na koči, poníky či tvorivé dielničky pre najmenších – taký je „slovenský deň“ na zámku Schloss Hof.

Farebné divadlo na oblohe

26. a 27. september  bude  venovaný Šarkaniáde – podujatiu, ktoré deti doslova milujú.Vysoko k oblohe sa vznesú šarkany tých najrozmanitejších tvarov a farieb. Možno práve váš šarkan bude ten najkrajší a najoriginálnejší. Veselé predstavenie nad zámockou lúkou je bezkonkurenčným zážitkom pre malých i veľkých. Pridanou hodnotou je rozvoj kreativity, ktorú podporujú zábavné workshopy pre deti.

Oddych v štýle cisárov

Ak by ste si po pútavom programe chceli dopriať príjemný relax v objatí prírody, odporúčame navštíviť barokovú záhradu. Rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov a zaujme pôsobivým uplatnením vodných a skulpturálnych prvkov. Očaria vás tu aj romantické zátišia, pikniková lúka a tisíce kvetín. Historický labyrint na 7. terase je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom a vďaka vyhliadkovej plošine si dokonale vychutnáte krásu okolitej prírodnej scenérie. V zámockom areáli nájdete aj pôvabné tematické záhrady – voňavú bylinkovú záhradu, nádhernú záhradu ruží, záhradu maškŕt či záhradu regiónu Weinviertel. Precízne upravené záhradné plochy ponúkajú skutočný estetický zážitok a chvíle plné relaxu, napr. v tôni gaštanov, hrabov či líp. 

Termíny:
12. – 13.9. | Festival umeleckých remesiel
15. 9. | Špeciálny program pre slovenských návštevníkov
26. – 27.9. | Šarkaniáda
Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hodiny

TIP: Navštívte najväčší vidiecky barokový zámocký areál Rakúska s výhodnou ročnou vstupenkou.

www.schlosshof.at/sk

Foto: Astrid Knie, Michal Cilc, Michael Graf, Dieter Nagl für SKB

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.