Na vežu s hodinárom

Kam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Trnava Tourism opäť spúšťa špeciálne výstupy na Mestskú vežu s hodinárom. Dominanta Trnavy totiž skrýva v sebe vzácny hodinový stroj, o ktorý sa už päť generácií stará rodina Nemčekovcov. 

Mestská veža v Trnave je unikátna nielen svojou históriou, ale aj príbehmi, ktoré sa v nej odohrali, a hodinovým strojom. Prvé hodiny z roku 1590 sa síce nezachovali, tie druhé z roku 1729 slúžia dodnes a oslávili 290 rokov. Majú totiž tých najlepších pánov času. Rodinu Nemčekovcov, ktorá vás zasvätí do ich fungovania a porozpráva vám rôzne historky zo života vo veži v rámci špeciálnych výstupov.

„Po neplánovanej prestávke sme sa rozhodli opäť spustiť špeciálne výstupy s hodinárom Karolom Nemčekom, ktorý sa o hodiny stará posledných 8 rokov. Jeho rodina je totiž úzko spojená s dejinami Mestskej veže. Prvé komentované prehliadky sa konali začiatkom roka, a počas nich si môžete vyskúšať natáčanie hodín či sa dozviete rôzne detaily o tom, ako tento unikátny hodinový stroj funguje,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Najbližšia prehliadka bude v 24. júla so začiatkom o 18:30 hod. za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení. Výstup trvá 1,5 hodiny a kapacita účastníkov je obmedzená na 15 osôb.

Preto je potrebné si vopred zarezervovať svoje miesto v Turistickom informačnom centre – Región Trnava alebo online na stránke - http://bit.ly/vystupyNaMestskuVezuShodinarom .

Mestskú vežu môžete navštíviť aj kedykoľvek počas dňa a užiť si krásne výhľady, ktoré ponúka. Maximálny počet osôb je 16 a otvorená je od pondelka do nedele od 10:00 do 18:00 hod. Posledný vstup je o 17:30 hod. Turistické informačné centrum - Región Trnava je otvorené v rovnakých časoch, ako Mestská veža. Poradia vám nielen to, čo sa v Malom Ríme a jeho regióne oplatí vidieť a zažiť, ale môžete si tu zakúpiť trnavské suveníry, tradičné lokálne produkty či predaj vstupeniek na vybrané podujatia.

Foto: Trnava Tourism, Lukáš Grinaj TASR

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.