Skvost UNESCO v žiari svetiel

Kam na dovolenkuKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkend

Advent v údolí Wachau je v tomto roku naozaj čarovný. 

Kreatívna hra svetiel  v obciach  Krems, Dürnstein, Melk a Spitz, v Dolnom Rakúsku,  sa postará o nový zážitok  pre návštevníkov v  tomto adventnom čase. Jedinečný pohľad  na historické budovy,  kláštory, zámky, hrady, ale aj ruiny, slovom na všetko, čo je kultúrnym dedičstvom, zažiari v plnej kráse vďaka nápaditej svetelnej inscenácii. Ide o projekt „Wachauer Advent“, ktorý má prilákať návštevníkov v tomto predvianočnom čase kreatívnou hrou svetiel, v údolí Wachau.

V novom svetle tak návštevníci budú môcť obdivovať fasádu Dominikánskeho kostola  na vnútornom nádvorí v Kremse, či krásu známej kostolnej veže kláštora Dürnstein ( 14.-16. december), v čase od 7.-9-.14.-16. a 21.-23. december to bude zasa skvost architektúry Melk, ktorý ponúkne videoprojekciu a napokon 21. decembra príde na rad svetelná šou v obci Spitz. Inšpiráciou tohto svetelného projektu na fasádach stavieb boli videá a animácie pre divadelné scény, ako napríklad v Burgtheatri vo Viedni alebo v Landestheatri v Innsbrucku. Bližšie informácie k podujatiam „Wachauer Advent“. 

Spracovala GK, www.donau.com/advent

foto: Stift Göttweig / Markus Digruber, Stadt Melk/Franz Gleiß

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.