Poľovníctvu zdar!

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za dobrým tipom

Posledná augustová sobota 25.8. bude vo Valašskom muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm venovaná stretnutiu poľovníkov a priateľov lesa. Program „Poľovníctvu zdar!“ predstaví poľovníctvo v tradičnom i súčasnom poňatí už piatykrát. O 10-tej zaznejú prvé lovecké signály a zvučky. O 11.00 sa  v Janíkovej stodole uskutoční Svätohubertská omša v podaní trubačov VLS Lipník nad Bečvou a Súboru sv. Huberta z Loučky.

V duchu poľovníckej tradície zaznejú ukážky vábenia jeleňov a uskutoční sa defilé loveckých psov. Klub autorov pri Českomoravskej poľovníckej jednote predstaví svoju tvorbu. Súčasne vyhodnotia česko-slovenskú súťaž rezbárskych diel s poľovníckou tematikou - Poľovnícke  letokruhy.

Pozvanie na 5. ročník Poľovníctvu zdar! prijali sokolnícke skupiny Nyctea a Vancoš, ktorí predstavia dravce našej prírody. O hudobnú produkciu sa postarajú Swing Band Jindřicha Dořičáka, spevácky súbor sv. Huberta z Loučky a Trubači zo zámku Holešov. Prvýkrát je v programe súťaž "O najlepší poľovnícky klobúk", povedal Jindřich Ondruš, riaditeľ múzea.

Po celý deň

  • výstava rezbárskych diel v rámci súťaže „Poľovnícke letokruhy“
  • prehliadka dravcov
  • znalec srnčej zveri – Pavel Scherer
  • výstava kresieb Hany Křenkovej  
  • poľovnícka kuchyňa
  • ponuka poľovníckych potrieb, pomôcok a vybavenia

Viac informácií: muzeum@vmp.cz, www.vmp.cz

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.