Gelato, gelato!!!

Kam za dobrou kuchyňouKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Už po siedmykrát sa v Acireale, na Sicílii, uskutoční medzinárodný festival sicílskej Granity. Ide o vychýrenú miestnu ľadovú, sladkú špecialitu, ktorá sa vyrába z vody, cukru a čerstvého ovocia. Granita (tiež Granité), je konzistenciou podobná sorbetu. Mnohí konzumenti zmrzliny prirovnávajú Granitu ozaj  k sorbetu. Ale Sicílčania na svoju špecialitu nedajú dopustiť. Toho svedectvom je aj medzinárodný festival. Uskutoční sa v Acireale, čo je talianske prístavné a kúpeľné mesto. Nachádza sa na východnom pobreží Sicílie, v provincii Catania.

Na gelato – na zmrzlinu, sa môžete tešiť  v čase od 25. do 27.mája. Festivalu sa zúčastnia výrobcovia zmrzliny z celého Talianska, ale aj zo zahraničia. Toto podujatie sa teší mimoriadnej pozornosti aj preto, že návštevníci festivalu budú mať príležitosť  nielen vychutnať Granitu od rôznych výrobcov , ale aj  nahliadnuť do jej histórie, do procesu výroby, a to od nemenej než stovky zmrzlinárov. Zmrzlinové orgie doplní množstvo kultúrnych podujatí,   workshopov , čo len potvrdí, že ide o nezvyčajné podujatie, ktoré je skvelým  magnetom pre milovníkov ľadového osvieženia.

Viac fotografií z predošlých ročníkov nájdete na: https://www.flickr.com/photos/82724962@N06/albums/72157682991830051   

GK, www.nivarata.it

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.