Ako chutí mäsko?

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Počuli ste o múzeu plnom vône mäsa? Na Valašsku u našich susedov také nájdete. A nie je to hocijaké múzeum. Majitelia sa zamerali na tradíciu výroby mäsiarskych produktov v regióne. Verejnosti rôznymi podujatiami predstavujú tradíciu zakáľačky, obľúbené recepty predošlých generácií, výrobné postupy, aké sa kedysi používali. Samozrejmosťou sú ochutnávky tradičných výrobkov i všakovaké novinky, paštéty, nátierky... 

A práve v tomto múzeu sa bude 1. apríla 2017 konať podujatie, veľká hodová veselica. Oslávia ňou jubilejných 10-tisíc návštevníkov múzea vo Valašskom Meziříčí. Múzeum mäsiarstva predstavuje tradíciu a súčasnosť mäsiarskeho remesla na Valašsku. Tradície predstaví návštevníkom film Zabíjačka na Valašsku, z dielne tvorcov populárneho valašského filmu Dedo.

Sobotný program začína už o 10.00 a bude pokračovať do neskorého popoludnia. Tešiť sa môžete na zabíjačkové hody a dobrú cimbalovú muziku. Podujatie doplní súťaž o najlepšiu domácu tlačenku, ktorú môžete zapiť originálnym pivom „Řeznický lev“. Na hody do Múzea mäsiarstva vás z centra mesta (od informačného centra) dovezie obľúbený vláčik.

BH, www.muzeumreznictvi.cz


Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.