Novinky z juhu Talianska

Kam za dobrou kuchyňouKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za dobrým vínomKam za športom  v zime

V obľúbenom lyžiarskom stredisku Kronplatz si vyrobíte aj vlastný sneh!

Svetový pohár - 24. januára 2017: Kronplatz bude po prvý raz miestom svetového pohára v alpskom lyžovaní FIS. Na zjazdovke Piste Erta v oblasti Piz de Plaies budú ženy bojovať  o body v obrovskom slalome. Na zjazdovke s  maximálnym sklonom 61% budú musieť vydať zo seba všetko.

VIP-GONDOLA: Každý je  VIP!  V spolupráci s firmou Moessmer z Brunecku  skrášlili gondolu kabinkovej lanovky Alpen Connecting a zmenili ju na VIP-kabínu: poťahy na sedenie a závesy sú z vybraného materiálu a nechýba aj chladnička na sekt. Jazdu vo VIP gondole si musí hosť objednať vopred. 

Čierny 5 Challenge: zvládnite všetky čierne zjazdovky a urob fotografiu spolu so značením. Staň sa fanúšikom Kronplatzu na Facebooku a pošli tam fotky na hashtag #KronplatzBlack5. Všetci, ktorí zdolali čierne zjazdovky a odfotia sa na nich, dostanú zaujímavú odmenu.

Nová zjazdovka HINTERBERG v regióne Kronplatz: Nová zjazdovka je 2,9 kilometrov dlhá  a zaradili ju do ľahšieho stupňa obziažnosti. Začína na vrchole a schádza sa na nej pozdĺž  pravej strany stanice Belvedere.

Rekonštrukcia sedačkovej lanovky  Plateau: Sedačková lanovka Plateau sa prezentuje v novom šate!  Pri jej prestavbe dbali predovšetkým na rodiny s deťmi. Posuvný pás je s automatickým rozlíšením výšky, uľahčuje predovšetkým deťom prístup k sedačke. Sedačky sú vybavené ergonomickým  koženým poťahom a tiež  špeciálnym  rastrom na každom mieste, všetko pre pohodlie a bezpečnosť.

HORÚCE NOVINKY V KRONPLATZ: ZEMIAKOVÝ TÝŽDEŇ: 20.03.–24.03.2017. Vychutnajte si kreatívne  jedlá zo zemiakov v doline Pustertal! Presvedčte sa o kvalite „Puschtra“ zemiakov v horských chatách, v reštauráciách  a v hoteloch v Kronplatzi. Môžte ochutnať rôzne, vysoko kreatívne variácie, a to všetko  zo zemiakov.

DIELŇA PRE VÝROBCOV SNEHU A SNOWMAKER WORKSHOP:  v čase od 13.03.–17.03.2017 sa môžete pridať do skupiny v kurze a vytvoriť si vlastný  sneh!  Počas troch dní spoznáte všetky tajomstvá  technickej výroby umelého snehu a preparácie zjazdovky. Ak v posledný deň zvládnete skúšky, dostanete osvedčenie – diplom „Schneemacher- Diplom“ a skvelé prekvapenie! 

TÝŽDEŇ VÍNA A PIVA: Bezplatná koštovka vína a piva. Po kúpe viacdenného lyžiarskeho pasu s platnosťou najmenej tri dni, v čase od 27.03.2017 do 31.03.2017. Horské chaty v Kronplatzi pripravili turistom bezplatnú koštovku  vina i piva. 

www.kronplatz.com/wineandbeer/de 

www.kronplatz.com/potatoweek/de

www.vip.kronplatz.org

www.skiworldcup-kronplatz.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.