Koberec kvetín v Bruseli

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

August? Zdá sa vám to ďaleko? Veď ono to utečie ako voda. A napokon, každá kvetinka vždy poteší. Aj takáto na internete. Teraz sa inšpirujte a v lete nezabudnite, že august v Bruseli bude patriť nádherným kvetinovým kobercom. 

Každé dva roky floristi premenia na krátky čas celé námestie Grand Place v Bruseli na kvetinový koberec. Aj tento rok plánujú vytvoriť na rozlohe 77 x 26 metrov pestrý koberec so 700.00 begóniami. Prvý kvetinový koberec rozprestreli v roku 1971. Potom ešte aj v rokoch 1976, 1979 a 1980. Od roku 1986 sa táto tradícia opakuje každé dva roky, a to vždy s iným motívom. Množstvom kvetín sa v Bruseli budete môcť pokochať od 11. do 15. augusta 2016! Najkrajší pohľad na námestie bude z prvého poschodia miestnej radnice. Miesto si dokonca môžete vopred rezervovať. 

www.flowercarpet.be, www.flandern.at

GK

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.