Zima v letnom zámku Schloss Hof

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Aj tento rok otvorí zámok Schloss Hof svoje brány v zimnom období. Až do marca máte možnosť každú sobotu, nedeľu a sviatok obdivovať v rámci prehliadok krásy vidieckeho sídla princa Eugena Savojského a vychutnať si jeho zimné čaro. Detský a rodinný svet ponúka aj počas chladných zimných dní interaktívnu výstavu, ktorá predstavuje život a činnosti poddaných.

Oranžéria v zime - od ľadových kvetov až po citrusy

Krátky výlet do zelenej krásy môžete zažiť, keď navštívite východnú oranžériu, ktorá bude prvýkrát sprístupnená aj v zime. Ocitnúť sa tak môžete uprostred figovníkov, citrusov i vavrínov a tie vo Vás iste prebudia dovolenkovú náladu.

Zimná výstava 2016

Náš obraz o rodinnom živote na začiatku 20. storočia ovplyvnilo mnoho mýtov.  Veľké rodiny s deťmi v námorníckych uniformách alebo prísny otcovia rodín a učitelia, ktorí vychovávali deti k poslušnosti. Tohtoročná zimná výstava na zámku Schloss Hof je venovaná rozmanitosti rodinného i bežného života v starej dunajskej monarchii.

Zimná výstava 2015/16 – otváracia doba
7.-8. a 14.-15. november 2015 | víkendy a sviatky od 1. januára do 6 marca 2016 | 10:00-16:00 hod. | Bäckenhof 

Otváracie hodiny v zime 2015/2016

Zimné otvorenie: vždy v sobotu, nedeľu a sviatky
od 1. januára do 6. marca 2016  
Zimná výstava, zámok a statok vždy 10:00 - 16:00 hod. 

http://www.schlosshof.at/cms_neu/index.php?page=home_sl

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.