Hurá na bežky do Južného Tirolska

Kam za dobrou kuchyňouKam na turistikuKam za zdravím, wellnessomKam za športom  v zime

Prázdninový región Kronplatz je ozajstným rajom pre milovníkov lyží! Tri lyžiarske oblasti s vysoko modernými vlekmi a sedačkami a perfektne upravené svahy Kronplatz, Speikboden a Klausberg ponúkajú absolútne všetko. A nielen tí, čo sa radi spúšťajú dolu svahom.

Aj návštevníci, ktorí milujú bežky si užijú. Majú k dispozícii viac ako 300 kilometrov upravených stôp. Táto oblasť patrí pod hlavičku Dolomity Nordicski s viac ako 1 300 km bežeckých stôp v 13 rôznych oblastiach. Štyri z toho sa nachádzajú práve v prázdninovom regióne Kronplatz. Sú to Antholzertal, dolina Gsieser Tal, dolina Tauferer Ahrntal und a Ortschaft St. Vigil.

V oblasti Antholzertal vedú bežecké stopy cez lesy, krížom cez zamrznuté jazero Antholzer See až po úpätie sedla Staller Sattels. V údolí Antholzertal leží aj dobre známe stredisko biatlonu Biathlonzentrum Antholz (Anterselva). Uprostred Národného parku Rieserferner-Ahrn je práve táto dolina dejiskom Svetového pohára v biatlone - E.ON IBU World Cup Biathlon. Toto top podujatie sa koná každý rok od 21. do 24. januára. Vynikajúce športové výkony a sprievodný program zaručia krásny adrenalín! 

Ponúkame vám jeden tajný tip: dolina Gsieser Tal. Bežecké trate sa tiahnu cez polia, popri sedliackych dvoroch, majeroch, hostincoch, tie pozývajú na typický návštevu a ochutnávku domácich špecialít. Odporúčame nepremeškať knedľový maratón Gsieser-Knödelmarathon (na snímke), ten bude 17. januára a beh Gsieser Tal Lauf od 20. - 21. januára. Niekoľko možností naraz ponúka oblasť Tauferer Ahrntal. Tu môžete na bežkách zažiť doslova eldorádo, je to tu všetko veľmi idylické, napríklad dedina Rein, medzi obcami Mühlwald a Lappach, nájdete tu obec pre rodiny s deťmi Weißenbach a v Kasern a Hl. Geist a bežky môžete mať na nohách až po koniec doliny. 

Bežecké trate, stopy v obci St. Vigil (na snímke) začínajú priamo pri kraji dedinykrútia sa cez lesy a lúky prírodného parku Fanes-Sennes-Prags, na úpätí Dolomitov (UNESCO prírodné dedičstvo). Super tipom je aj vyššie položená bežecká stopy na svahu Würzjoch.

Viac informácií:http://www.kronplatz.com/de/winter/langlauf, alebo na www.kamkam.eu

Foto: www.hotelmagdalenahof.it, www.pustertal.org, Tourismusverband Kronplatz    

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.