Bob Marley je vo Viedni

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Figurína slávneho hudobníka bude tri mesiace „hosťovať“ v múzeu Madame Tussaud vo Viedni

K nedožitým 70-tym narodeninám speváka Boba Marleyho, sa rozhodlo múzeum Madame Tussaud vo Viedni pre zapožičanie jeho voskovej figuríny. V múzeu bude „hosťovať“ tri mesiace. Figurínu speváka Boba Marleyho si zapožičalo múzeum Madame Tussaud z Amsterdamu, preto aby si návštevníci mohli pripomenúť jeho tohtoročné narodeniny. Po miláčikoch publika ako sú Abba, Celine Dion či kapela One Direction je Bob Marley ďalšou atrakciou viedenského Prátru. „Takéto špeciálne výstavy sú našou snahou o splnenie rôznorodých požiadaviek našich návštevníkov. Prostredníctvom voskových figurín im priblížime svet, ktorý by mohli inak len veľmi ťažko zažiť. Iba v našom múzeu zažijete atmosféru filmového, hudobného, historického či športového sveta známych osobností,“ hovorí riaditeľka múzea Madame Tussaudsvo Viedni Arabella Kruschinski.

Bob Marley je v múzeu v typickej póze, sedí medzi dvoma bongami a spoločnosť mu robia Lady Gaga a Kylie Minogue. „Takéto trio uvidíte iba v našom múzeu,“ dodala pani riaditeľka.

Robert Nesta "Bob" Marley bol jamajský spevák, skladateľ a hudobník, známy svojimi reggae nahrávkami. Bol rytmickým gitaristom a frontmanom ska, rocksteady a reggae skupín pod názvom The Wailers a Bob Marley & The Wailers. Jeho snáď najznámejšia pieseň je „ No woman, no cry“, z roku 1974.

A my môžeme len dodať, že odfotiť sa s Marleym, či napríklad s Georgom Cloonym, či dokonca sadnúť si k nemu, je ozajstným zážitkom. A na vašu návštevu čakajú aj ďalšie známe osobnosti.

Viac informácií sa dozviete na: https://www.madametussauds.com/Wien/

alebo na: https://twitter.com/MadameTussauds

Spracovala Beata Havranová, foto: Beata Havranová, Madame Tussauds

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.