Otvárajú bratislavské kúpaliská

Kam za športom v leteKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam za zdravím, wellnessom

Známe letné kúpaliská v Bratislave sú pripravené na otvorenie letnej sezóny. Nepriaznivé počasie len o pár dní posunie ich otvorenie, avšak prognózy už vyzerajú sľubne. V pondelok sa tak obyvatelia Bratislavy budú môcť po prvýkrát okúpať aj na letných kúpaliskách. Otvoria sa kúpaliská Rosnička, Delfín a Tehelné pole. V utorok svoje brány otvorí aj letné kúpalisko Lamač. 

V prípade priaznivého počasia sa zvyšné prevádzky pridajú podľa stanoveného harmonogramu. V piatok 5. júna by tak malo pribudnúť letné kúpalisko Krasňany a Rača. Hneď v sobotu 6. júna sa bude otvárať posledné kúpalisko - Areál zdravia Zlaté piesky. Všetko samozrejme závisí od počasia. Na návštevníkov čakajú aj mnohé pozitívne zmeny:

  • Areál zdravia Zlaté piesky sa v hlavnej sezóne bude tešiť z novo zrekonštruovaného vstupu do areálu a úpravy jeho terénu.
  • Kúpalisko Rosnička sa zase zameralo na pohybové aktivity, ktorým sa potešia hlavne deti. Rosnička plánuje rozšíriť detský areál o nové preliezačky a detské atrakcie, ktoré budú inštalované v priebehu mesiaca jún. Zmena sa týka aj detského bazéna, ktorý sa podrobil rozsiahlejšej rekonštrukcii ešte pred otvorením kúpaliska.
  • Inovovalo sa aj v areáli kúpaliska Rača, pričom novým atrakciám a preliezačkám sa potešia opäť tí najmenší.

Termíny otvorenia letnej sezóny (v prípade priaznivého počasia):

1. jún: Letné kúpalisko Rosnička, Letné kúpalisko Delfín, Letné kúpalisko Tehelné pole, 2. jún: Letné kúpalisko Lamač, 5. jún: Letné kúpalisko Krasňany, Letné kúpalisko Rača, 6. júna: Areál zdravia Zlaté piesky

Aktuálne informácie o otvorení prevádzok a otváracích hodinách sú dostupné na webovej stránke www.starz.sk., ktorá bude o stave otvorenia sezóny priebežne informovať. Mesto preto odporúča návštevníkom sledovať informácie na uvedenej webstránke.

Spracoval Prokop Slováček, PR text

FOTO: STARZ

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.