Design hotel v srdci Budapešti

Kam za dobrým tipom

Keď človek niekam príde, zrazu zistí, že cestovanie môže byť ešte viac napínavejšie. Azda toto inšpirovalo tvorcu jedného z najzvláštnejších design apartmán hotelov Budapešti, na Váci utca. Na svete sú rôzne hotely. Z ľadu, z paliem, alebo v jaskyniach. Fantázia kreatívnych projektantov je bezhraničná. Podstatou sú zážitky a emócie. Jeden z najpozoruhodnejších hotelov na svete zaujme hostí priamo v centre Budapešti. Je to miesto, kam hostia nechodia iba spávať.

Pán Attila Pozsonyi nemá núdzu o nápady. Keď komponuje hudbu, či obnovuje byt alebo projektuje interiér hotela, výsledok bude iste iný, než na aký sme zvyknutí.  Pravda mal od koho zdediť kreativitu. Otec architekt a vynálezca, matka speváčka  ľudových piesní, výtvarníčka a literátka, mu dali inšpiráciu v hudbe aj v architektúre. Attila sa rozhodol pre hudbu. Avšak život priniesol, že popri organizovaniu hudobného programu klubu jedného hostelu dostal zakázku aj na projektovanie interiéru klubu. Tým sa dostal prvýkrát do kontaktu s hotelovým priemyslom. Napokon po renovácii viacerých bytov sa stal aj riaditeľom i majiteľom hotela zároveň. A keď už hotel, tak dizajnový. Priestor je pre Attilu ozajstnou plochou umeleckých experimentov.

„S jedným mojím priateľom sme dumali nad štýlom druhého designu apartmánu. Nakoniec sme sa rozhodli, že základom budú štyri základné prvky - zem, vzduch, oheň a voda. Počas realizácie sa všetko stalo oveľa konkrétnejšie“. Zo vzduchu vznikol letecký, z vody lodný, z ohňa motorový a zo zeme skateboardový apartmán. Toho kto vstúpi do Design Apartmanu na Váci utca, už na recepcii očarí interiér. Cestujúceho čaká ozajstný sovietsky vozeň metra, s pôvodnými pedálmi a držiakmi. Z tunela chýba azda len prievan sprevádzajúci príchod vlakových súprav, ale ilúzia je aj tak dokonalá. „Navyše všetko aj funguje,“ skúša Attila vypínače. Trvalo jeden rok, kým sa mu podarilo zabudovať sem po kúskoch celý vagón metra. V pohodlnej obývacej časti pripomínajúcu prírodu Toskánska je sedacia súprava vytvorená z červených skútrov. Milovníci lietania sa môžu cítiť skutočne ako nad oblakmi, keď si sadnú k okrúhlym oknám so zdobenými modrými obláčikmi.

Zážitok z lietania na zemi pokračuje aj v nebeskom hoteli, ktorý bol vytvorený na galérii. Kúpeľňa, ktorá spĺňa aj tie najprísnejšie kritériá má dvere z vagóna metra. Ten, ktorý sa bráni lietaniu môže stráviť pár príjemných nocí na mori. Pohodlná kajuta by mohla byt hoci aj kabínou luxusnej lode. Vlny tu síce nie sú, ale človek takmer v každej chvíli počuje šum vody, ba na galérii si pokojne možno ľahnúť na palubné ležadlo...

Presne ako na jachte? Schody zo skateboardu? Dosť extrémny nápad. „A práve toto bol prvý nápad k tematike dopravných prostriedkov.“ Popri zvláštnych vnútorných priestoroch, sa na galérii nachádzajú veľmi pohodlné siete, a nechýba ani wifi a dobre vybavená kuchyňa.  A to všetko len niekoľko krokov od srdca mesta, od vrchu Gellért a baziliky. A štyridsať euro- uvádzacia cena  je takmer neprekonateľná. Záujem je preto najmä medzi mladými turistami, ktorí prichádzajú v čoraz hojnejšom počte.

Spracoval PS - www.kamkam.eu

http://designapartments.hu

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.