V Lešnej zavoňajú cukrovinky

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Od 5. marca do 30. augusta 2015 organizuje zámok Lešná pri Valašskom Meziříčí unikátnu výstavu s názvom Historické cukrárne. Výstava pripomenie dnes už pozabudnutú slávu československých cukrární. Pôžitkári sa môžu kochať vzhľadom i vôňou zákuskov a tort upečených podľa starých vzorov. Uvidíte tiež dobové bonboniéry aj reklamné materiály a získate prehľad o histórii čokolády, marcipánu, perníka, zmrzliny alebo tort, rovnako ako o vývoji cukrárskeho remesla v prvorepublikovej dobe v Čechách a na Morave.

Na zámku je inštalovaný interiér cukrárne štylizovaný do 30. rokov 20. storočia. Deti sa môžu zabaviť v interaktívnom kútiku, súčasťou prehliadky bude komentár plný zaujímavostí o miestnych cukrároch. Nechýbajú ani dobové bonboniéry, reklamné materiály alebo dobové nástroje cukrárov. K výstave budú pracovníci zámku tradične organizovať lektorské programy pre školy a aj iné, nielen detské kolektívy.

Vstupné na výstavu je pre dospelých 50 českých korún, seniori a študenti zaplatia 30 korún, deti od 6 do 15 rokov a ZŤP majú vstup za 20 korún. Zámok je otvorený denne okrem pondelka od 9 do 17 hod.

Spracoval Prokop Slováček

ZDROJ: www.kudyznudy.cz a CzechTourism

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.