Schloss Hof a štart novej sezóny

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Jar odštartuje najväčší barokový komplex zámku v Rakúsku novou výstavou o princovi Eugenovi, Márii Terézii a Jozefovi II. Po prvej a zároveň veľmi úspešnej zimnej sezóne, vstupuje zámok Schloss Hof, s jedinečným záhradným parkom a čulým životom na statku, do novej sezóny - 16. marca 2015.
Majitelia zámku v „napínavom dialógu“
Dejiny zámku Schloss Hof, ako aj dejiny Rakúska, ovplyvnili tri osobnosti, ktoré v značnej miere pôsobili aj na veľkú časť Európy. Úspešný vojvodca, princ Eugen Savojský, vdova Mária Terézia a jej syn Jozef II. Práve oni budú formou fiktívneho dialógu dôležitými aktérmi novej výstavy na prvom poschodí zámku. Pod vedením kurátorov Dietra Bognera a Kathariny Knoll, vznikla zaujímavá výstava s názvom: „Bojovník, vdova a jej syn“. Ponúka pohľad na kultúru bývania v dvoch významných obdobiach, akými boli barok a klasicizmus. Pri architektonickej koncepcii a vizuálnom stvárnení kládli autori veľký dôraz na interaktívne prepojenie, aby sa návšteva výstavy stala nezabudnuteľným zážitkom pre celú rodinu.
Otvorením ďalšej výstavy štartuje aj plejáda mnohých tradičných, ale aj nových podujatí na zámku Schloss Hof. Počas veľkonočných trhov (21. - 22. & 28. - 29.3. 2015), na ktorých sa bude prezentovať viac ako 80 vystavovateľov, budú v popredí najmä ručne vyrábané umelecké kúsky. V dňoch 5. a 6. apríla 2015 čaká na deti hľadanie veľkonočných skrýš.
Ako sa do zámku Schloss Hof dostanete?
Počas celej sezóny majú návštevníci k dispozícii kyvadlovú dopravu zdarma zo stanice Marchegg na zámok Schloss Hof,  cez víkendy a sviatky dokonca viackrát za deň. Slovenskí návštevníci sa môžu z centra Bratislavy pohodlne dopraviť spojmi MHD číslo 21 a 28 na zastávku Novoveská a odtiaľ na bicykli alebo pešou prechádzkou cez cyklomost priamo pred brány nádherného barokového areálu.
Spracoval Prokop Slováček

www.schlosshof.at

Fotografie: Hertha Hurnaus, Jutta Kirchner

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.