Náš tip: Múzeum Karla Zemana

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Spravte si výlet za filmovými pokladmi do Múzea Karla Zemana v Prahe. Toto múzeum vás prenesie do sveta filmových scén a trikov. Prejdite sa po mesiaci Baróna Prášila alebo ovládajte ponorku z Vynálezu skazy... Múzeum Karla Zemana v Prahe predstavuje celoživotné dielo svetovo uznávaného filmového tvorcu i filmové triky, vďaka ktorým preslávil českú kinematografiu 20. storočia. Výstava predstavuje jeho tvorbu od prvých animácií, bábkových filmov až po tvorbu z jeho posledného tvorivého obdobia.

V múzeu nájdete expozíciu jeho najvýznamnejších filmov – Cesta do pravekuVynález skazy a Barón Prášil, ale i mnoho ďalšieho. Návštevníci majú možnosť nahliadnuť do dobových filmových ateliérov, kde si môžu sami vyskúšať rozličné filmové triky a techniky. Môžu sa prejsť po mesačnej krajine a posadiť sa na mesačnú ružu ako vo filme Barón Prášil, vzlietnuť na lietajúcom stroji, alebo viesť ponorku ako vo Vynáleze skazy, dostať sa do oblakov na vzducholodi z filmu Ukradnutá vzducholoď či ocitnúť sa v prostredí Cesty do praveku... Nechýba ani expozícia s originálmi kostýmov z viacerých filmov.

Viac informácií: www.muzeumkarlazemana.cz/cz

Foto: Múzeum Karla Zemana

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.