Trochu iný Annaberg ...

Kam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkendKam za športom  v zime

Lyžiarske stredisko Annaberg poznajú mnohí z nás z peknej zimnej dovolenky, alebo z predĺženého víkendu v Dolnom Rakúsku. Niektorým zase učaroval rakúsky Annaberg v Soľnohradsku (Annaberg - Lüngholtz, je rodiskom rakúskeho svetového lyžiara Marcela Hisrchera). Ale Anjelská Hora, ako ju Česi nazývajú, leží aj v okrese Bruntál v Čechách. Je ideálnym lyžiarskym strediskom pre rodiny s deťmi.

Tento rok ponúka český Annaberg veľa nového

Návštevníci sa môžu tešiť na spoločné permanentky (bezdotykové čipové karty) platné pre areály Ski Annaberg a Ski Arena Vrbno. Oba areály majú spoločný cenník cestovného na vlekoch. Novinkou lyžiarskeho areálu Anjelskej Hory je tiež skipas platný na 1,5 hodiny. Ďalšiu novinku uvítajú určite rodiny - deti do ôsmich rokov v sprievode rodičov tu lyžujú úplne zadarmo! Platiť sa od tohto roku nebude ani meraná trať. Ak si zakúpi hosť viacdenné permanentku, dostane možnosť vstupu na hodinu zdarma do areálu Wellness Bruntál.

Aj tento rok môžu deti od piatich do dvanástich rokov celú sezónu dochádzať do Annaberského lyžiarika. Táto ponuka pre deti je šesť po sebe nasledujúcich nedieľ: od 4.1. do 15. 2. 2015. Výučba lyžovania je vždy od 9:00 do 14:00 hod. a jej súčasťou je poludňajšie pauza na jedlo a rôzne hry. Pre deti je pripravený aj autobus na trase: Horný Benešov 8:15 - Bruntál 8:30 – Anjelská Hora (8:45). Späť: Anjelská Hora 14:30 - Bruntál 14:45 - Horný Benešov (15:00). Na záver si deti zmerajú sily na pretekoch.

Okrem toho sa na Anjelskej hore lyžuje aj večer, a síce v piatok a v sobotu. Z vrcholovej stanice vleku je možné vyraziť za dobrých snehových podmienok tiež na bežky!

Hurá na bežky

Lyžiarske areály na Anjelskej Hore, v osade Suchá Rovná a na Annabergu, doplňuje rozsiahla sieť upravovaných bežeckých a turistických lyžiarskych ciest. Cesty sú napojené aj na okolité areály, takže vytvárajú sieť viac ako 50 kilometrov upravovaných tréningových a turistických tratí pod Vysokou horou v smere na Annaberg, Suchá Rudná a Malú Hviezdu. Trasy sú riadne značené turistickým i miestnym značením.

Bežecké trate sa upravujú minimálne 1 x týždenne, vždy v piatok. V prípade sneženia sa ale upravujú denne. Okruh je 2,5 km dlhý a bezprostredne nadväzuje na modrú turistickú trasu, kde je umiestnená tabuľa s mapou a profilmi. Okruh je značený červenými značkami. Ďalšie tréningový okruh v Suchej Rudnej má dĺžku 2 km a je značený žltými značkami.

Trás z Anjelskej Hory je niekoľko, predovšetkým ide o cestu do Suchej Rudnej, kde je nástup na červenú a žltú turistickú značku pri kostole na Anenskom vrchu, ďalej pri Anenskej horárni treba odbočiť vľavo iba na žltú a pokračovať na Malú hviezdu, ďalej potom po modrej dolu k Suchej Rudnej. Trasa ďalej vedie do Malej Morávky, takže je na každom z vás, ktorú si vyberiete. Teraz si len priať, veľa snehu, dobrú zimu a samozrejme dobrú kondíciu! To vám a tiež sebe praje srdečne tím turistického portálu www.kamkam.eu.

Ceny 1,5 hodinového skipasu: 160 korún pre dospelých lyžiarov, 140 korún pre seniorov a pre deti od 8 rokov.

Spracovala Beata Havranová

www.annaberg.cz, foto: www.facebook.com/pages/SKI-Annaberg

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.