Začal sa Mesiac veží a rozhľadní

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

„Mesiac veží a rozhľadní“ v Čechách. To je skvelý tip ako si okoreniť posledné krásne a ešte pomerne teplé dni tohto roka. V období od 28. septembra do 28. októbra sa koná už 3. ročník tejto akcie a po celej Českej republike sa zapojí do nej 120 objektov.

Slávnostné zahájenie „Mesiaca veží a rozhľadní“ sa uskutočnilo v meste, kde tento nápad vznikol, a síce v Českých Budějoviciach. Práve sem zavítal aj jeden z najslávnejších návštevníkov Českých Budějovíc – Jozef Švejk. V rámci podujatia sprístupnili 120 turistických veží, rozhľadní a vyhliadkových miest po celom Česku. Medzi nimi napríklad KleťDianaPoledník, LibínSvatoborPetřínská rozhľadňa , Studený vrch,Vodárenská vež a v Nymburku, radničná veža v KadaniCvilín, vyhliadka na OstašiJedlováTanečniceŽalýMasarykova veža samostatnostiKozákovČerchov ... Detailný popis a mapku so všetkými objektami nájdete TU  

S akciou je spojená aj súťaž - v každej rozhľadni je dostupna pečiatka a zberateľská pohľadnica. Ak sa vám podarí nazbierať štyri pečiatky z rozhľadní, ktoré sú na pohľadnici spomenuté, môžete sa zúčastniť žrebovania súťaže o hodnotné ceny. Pečiatky možno zbierať až do decembra, ale minimálne jedna pečiatka musí byť z obdobia 28. 9. - 28. 10. 2014. Pohľadnice potom môžete zasielať do 30. 12. 2014 do "Hlavnej rozprávkovej infokancelárie" v Českých Budějoviciach. Pohľadnica sa následne stane žrebom, ktorého majiteľ vo februári 2015, na veľtrhu cestovného ruchu Holiday World v Prahe, môže vyhrať horský bicykel Galaxy od firmy CykloŠvec a ďalšie hodnotné ceny.

VIAC INFORMÁCI O ROZHĽADNIACH NÁDETE TU

Spracoval Prokop Slováček, FOTO: www.kudyznudy.cz

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.