Lázeňské velikonoce v Jeseníku

Kam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

S koncem zimních měsíců první vodoléčebné lázně světa nenabízí svým hostům jen speciální očistné kúry a pobyty, ale také společné přivítání jara a oslavu nejvýznamnějších křesťanských svátků – Velikonoc.
Letošní velikonoční program v Priessnitzových léčebných lázních bude opět bohatý. Již na Zelený čtvrtek chystají koncert jesenické skupiny Brejle. Naopak páteční den bude patřit výtvarné dílně pro všechny malé i velké pod vedením Ivety Filipové.
Symbolicky na Velký pátek 18. dubna bude zpřístupněna kaple a hrobka Vincenze Priessnitze, nacházející se přímo na lázeňské kolonádě. Neváhejte využít této jedinečné příležitosti, při které zajímavými vědomostmi o lázních, jejich zakladateli a jeho rodině nebude šetřit lázeňský průvodce Jan Kratěna. Osobnost velikána přírodního léčitelství připomene také komentovaný film Vincenz Priessnitz. 
Zručným řemeslníkům následně bude patřit Bílá sobota. Pod jejich šikovnýma rukama budou v hale Sanatoria Priessnitz vznikat pletené košíky, pomlázky či malované kraslice, nebudou chybět ukázky dalších velikonočních zvyků. Nejmenší se mohou těšit na Velikonoční pohádkovou babičku, ti větší na pravý folklór u cimbálu. Sobotní odpoledne završí velikonoční veselice. Atmosféru svátků umocní klavírní preludie a komorní koncerty. Na Velikonoční pondělí v Jeseníku také nezapomínají. Bude ve znamení rodinné pomlázky. 
 
Více se dozvíte na www.priessnitz.cz nebo facebooku, Foto: David Migal 
Spracoval Prokop Slováček
 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.