Troška: Babořesky 3 už chystáme

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za dobrým tipom

Keďže návštevnosť Troškovej komédie Babovřesky 2 už dosiahla úctyhodný počet, len na Slovensku si ju pozrelo vyše 258 tisíc divákov, oslovili sme režiséra, aby nám prezradil, čím prekvapí v treťom pokračovaní filmu. Scenár tretieho dielu už je hotový a už o dva mesiace začína štáb nakrúcať. Najprv v Turecku, kde pripravíme záver filmu, potom budeme pokračovať v južných Čechách“ povedal režisér Zdeněk Troška a prezradil aj čo-to z obsahu filmu.

„Tretí diel sa začína presne tam, kde druhý skončil. Ako to bolo napokon aj medzi prvým a druhým filmom. Klebetnica Horáčková sa beží pozrieť, čo je to za krásnu neznámu, ktorá vystúpila z auta a ku ktorej sa zbiehajú všetky babky... Viac by som asi nemal prezrádzať a tak skočím k inému motívu. Farár Peter vymení kňažský post za miesto vo vedení Adamovej firmy. A namiesto neho do dediny prichádza avizovaný poľský kňaz Zbygniew Krapuščinski s poverením skrotiť odbojné babky. To sa mu ale nepodarí,“ vysvetľuje  Troška. A ďalej prezrádza: „Babky sú na mŕtvicu – tí traja lotri, ktorí chodia s ich vnučkami, si dievčatá poistili – všetky sú v inom stave. Babky sa s tým nechcú nijako zmieriť a chlapcom vyhlásia vojnu. A tí požiadajú starostu, aby im pomohol a preto vymýšľajú likvidačný plán, ako sa babiek zbaviť. Naskytne sa úžasný nápad, ktorý začnú okamžite realizovať, a to do chvíle... ale to už neprezradím.“

Zrejme aj Babovřesky 3 budú plné situačného humoru, ktorý predvedú miestne babky  v neľútostnom boji s chlapcami a starostom. Takže čo si iné priať, len,  dovidenia na budúci rok v kine.

GK

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.